Види заглибних насосів для свердловини: класифікація та вибір на підставі технічних параметрів
Після того, як свердловина буде готова до експлуатації, необхідно купити насос для свердловини, без якого неможливо організувати систему водопостачання. Насос повинен мати технічні характеристики, відповідні глибині свердловини.
Свердловинні насоси бувають:
• вібраційні;
• відцентрові;
• шнекові (гвинтові).
Розглянемо кожен вид більш докладно.
Глибинний насос шнековий
В такому пристрої вода піднімається по спіралі завдяки обертальним рухам ротора. Насос гвинтового типу використовують для нових свердловин з метою прокачування забрудненої води. Але для свердловин з невеликим діаметром гвинтові насоси не використовуються, так як у них великі габарити і малий ККД.
Вібраційний насос
Важливо знати, що вібраційні насоси чутливі до перепадів напруги в мережі. Приміром, якщо напруга впаде лише на 10%, то тиск в насосі зменшитися наполовину. Тому таке обладнання краще використовувати спільно зі стабілізаторами напруги.
Вібраційний насос не вважається надійним і не довговічним пристроєм. Крім цього, він коштує небагато, тому є популярним варіантом у приватному домоволодінні.
Глибинний насос відцентровий
Має ККД 85%, може працювати з артезіанськими свердловинами, так як здатний відкачувати воду з великих глибин. Компактні розміри пристрою дозволяють використовувати його в свердловині, в якій діаметр обсадної труби лише 12 див.
Особливості вибору свердловинного заглибного насоса
При виборі насоса для організації водопостачання зі свердловини необхідно брати до уваги такі параметри:
• потужність обладнання;
• витрата води в будинку;
• глибину і діаметр свердловини;
• продуктивність насоса;
• дебіт.
Важливо знати! В процесі відкачування, дзеркало води знижується на 3-8 м, тому насос повинен розташовуватися строго по динамічному рівнем свердловини, перевищення неприпустимі.
Як визначити витрату води
На витрата води впливає кількість постійно проживаючих в будинку людей, а також кількість водозабірних точок (ванна, кухня, басейн, город (який вимагає поливу) і так далі). В середньому на 1 мешканця потрібно від 150 до 180 л/год. Але буває, що працює відразу декілька точок споживання. Не варто забувати і про необхідний запас продуктивності. Тому на 1 людину слід брати в розрахунок 300 л/ч.
Як розрахувати напір
Напір насоса, який необхідний, складається з показників динамічного рівня свердловини, тиску системи, компенсації втрат та деяких інших параметрів.
Розглянемо розрахунок напору на прикладі.
В якості прикладу беремо заміський будинок з одним поверхом, динамічний рівень свердловини – 40 м, максимальна висота водозабірної точки – 2 м. Тоді натиск буде розрахований так: Н = (40 + 2 + 30) х 1,2 = 86,4 (м)
Вибір продуктивності
Цей показник залежить від дебіту свердловини. Якщо при виборі не врахувати цей параметр, то можна неправильно підібрати насосне обладнання, і рівень води після водозабору не встигне вчасно відновитися, що буде приводити до постійних перебоїв у системі водопостачання.
Досить важко самостійно розібратися у всіх технічних особливості свердловинних насосів і нюанси їх вибору, тому рекомендується звернутися за допомогою до нашого фахівця по безкоштовному підбору насосного обладнання, зателефонувавши за номерами телефонів – «Контакти».
- Установка насосного обладнання ОдесаУстановка насосного обладнання є однією з найпопулярніших послуг для мешканців приватних будинків без центрального водопостачання. Це обумовлено необхідністю забезпечити водопостачання з колодязя або свердловини до будинку. Для цього потрібно встановити насос, який під певним тиском подаватиме воду споживачеві. Насосне обладнання, яке встановлюють, підключають та налаштовують для безперебійної роботи, є важливим елементом системи водопостачання.Повна версія статті