Вода з колодязя в будинок - бюджетний варіант
Відпочинок на дачі розслабляє і дарує позитивні емоції. Але відсутність проточної води нав'язливо заважає насолоджуватися природою, а прості побутові проблеми перетворює в каторжну працю. Можливість випрати змінну білизну, або просто помити посуд, стає недосяжною розкішшю. Якщо ж на ділянці є колодязь, а власник має початковий досвід слюсарних робіт, провести воду в будинок буде не складно.
Простий варіант водопостачання на дачі, не передбачає глобальних вкладень і доступний кожному. Склавши бюджет, і визначившись з побажаннями домочадців, можна приступати до виконання робіт.
Для бюджетної схеми водопостачання знадобляться:
1. Поліпропіленова труба магістральна.
2. Бак-акумулятор (накопичувач) води (гідроакумулятор).
3. Фільтр (за бажанням).
4. Водонагрівач.
5. Труби пластикові для розводки в приміщенні.
6. Фітинги та крани для монтажу.
7. Паяльник для пластикової труби.
8. Насос.
Який варіант вибрати - насосна станція в єдиному комплексі або глибинний насос з окремим баком-акумулятором?
Великим попитом користується комбінований варіант насоса і накопичувача у вигляді єдиної насосної станції гідрофор, але гучний шум такої установки розноситься на далеку відстань, а в приміщенні просто нестерпний. Тому накопичувальний бак рекомендується використовувати окремо і обов'язково в теплому приміщенні.
Для початку визначитися з розташуванням накопичувача води в будинку. Ідеальним місцем для нього може служити підвал, звідки і піде подальша розводка магістралей в приміщенні. Невеликого бака, від 12 до 18 літрів ємністю, буде достатньо, але гідроакумулятор води більшого обсягу дозволить рідше включатися насосу. Такі накопичувачі бувають з нержавіючої сталі або металу з лакофарбовим покриттям. Вартість відрізняється в 1.5 рази.
Проводячи воду в будинок необхідно подбати про систему каналізації відпрацьованої води. У бюджетному варіанті можна використовувати яму, обклавши її зсередини цеглою і ретельно зачинивши зверху. Відстань такий зливної ями від джерела водопостачання повинно бути максимально можливим.
Монтаж починають з приміщення. Потім викопується траншея, на половину багнета глибше можливого промерзання, щоб взимку не залишитися без води. Ширини в один штик лопати цілком достатньо. Фахівці рекомендують для поліпропіленової труби використовувати гільзу (таку ж трубу більшого діаметру), але враховуючи терміни розкладання пластику (від 300 років), це можна назвати зайвими витратами.
Як вивести трубу з колодязя.
За допомогою кувалди у бетонному кільці, на глибині траншеї, пробивається технічне отвір для магістральної труби. Саму трубу ведуть з дому в колодязь, попередньо заткнувши отвір пробкою від бруду. Відросток всередині колодязя повинен залишитися не менше 20 сантиметрів, для зручності монтажу і демонтажу при заміні насоса. На нього кріпиться Г-подібний перехідник, ведучий до насоса. Закінчується процес установкою насоса. До завершення робіт і перевірки системи закопувати магістральну траншею не рекомендується.
Який вибрати насос.
Вибір насоса на розсуд, а також виходячи з умов використання. Звичайний вібраційний, середньої потужності і середніх характеристик, може служити недовго, навіть якщо більше двох споживачів води одночасно не включати. Також негативним моментом такого насоса є зміщення до стінок колодязя від вібрації, що з часом розбиває корпус і виводить його з ладу. Відрегулювати і уникнути такого зміщення допоможе додаткова розтяжка. Якщо купити глибинний насос відцентровий, он поможет избежать подобных проблем, а мощность и долговечность возрастут, поскольку ассортимент таких насосов достаточно широк, и появляется возможность подобрать насос для подачи воды под любые условия, но есть условия при которых больше подходят глубинные насосы иного конструктивного типа (шнековые и вихревые), которые используются в основном в тех случаях, когда необходим высокий напор, но при этом соблюдается умеренная производительность - Q.
Які труби використовувати.
Магістраль від насоса до гідроакумулятора - 32 мм діаметром. Розводка по будинку з пластикової труби 20 мм, а відводки на точки користування 16 мм достатньо.
На що звернути увагу.
Реле включення/відключення насоса для наповнення накопичувача варто вибирати з дорогої категорії. Найчастіше такий пристрій називається "автоматика" або "реле тиску". При частому користуванні контакти довго не служать і зажадають заміни в недалекому майбутньому.
При температурі нижче 30-ти градусів, може замерзнути куточок на виході з колодязя. Тому сам колодязь стоїть на зиму утеплювати брезентом або іншим відповідним матеріалом, а технічний отвір планувати якомога нижче (глибше).
Якщо планується залишати будинок без обігріву, то систему доведеться зливати. Внутрішні труби з пластику витримують мороз, а металеві крани і унітаз - лопнуть.
Якісний введення води в будинок, як і монтаж трубопроводів, передбачає участь фахівців і ретельне вивчення питання, але бюджетний варіант для дачі, або старого сільського будинку можна здійснити самостійно.
- Установка насосного обладнання ОдесаУстановка насосного обладнання є однією з найпопулярніших послуг для мешканців приватних будинків без центрального водопостачання. Це обумовлено необхідністю забезпечити водопостачання з колодязя або свердловини до будинку. Для цього потрібно встановити насос, який під певним тиском подаватиме воду споживачеві. Насосне обладнання, яке встановлюють, підключають та налаштовують для безперебійної роботи, є важливим елементом системи водопостачання.Повна версія статті